UKÁZKA Z KNIHY


Jaromír Kozák, Egyptská kniha mrtvých I, II a III
Kapitoly o vycházení z hmotného světa do bezbřehé záře.
Eminent,1. díl-2001, 2.díl-2002, 3.díl-2003

Eminent: www.eminent.cz
(pokud máte zájem, knihu lze jednoduše naleznout vyhledávačem)

       


Neměla jsem čas všechny tři díly pořádně prostudovat, jen jsem je přečetla. Měla jsem totiž málo času, protože jsem si půjčila všechny tři díly v knihovně najednou a musela je brzy vrátit. Ale rozhodně si je zase půjčím, jednu po druhé, pěkně každou zvlášť. Třetí díl je navíc i překrásný, protože je na rozdíl od předchozích dvou barevný, se spoustou fotografií starých egyptských památek a písemností.

Anotace

Egyptská kniha mrtvých I.
Egyptská kniha mrtvých představuje vrcholné dílo světové duchovní literatury popisující posmrtné stavy, a poskytuje tak průvodce duši putující ke světlu. Svým poselstvím je podobná ostatním knihám mrtvých, ale je mnohem podrobnější

Egyptská kniha mrtvých II.
Druhý svazek završuje soubor textů, které dotvářejí toto zásadní duchovní dílo. Zahrnuje modlitby k bezbřehé záři, modlitby obsažené v Egyptské knize mrtvých a sbírku textových amuletů.

Egyptská kniha mrtvých III.
Barevný průvodce kapitolami o vycházení z hmotného světa do bezbřehé záře. Aby se českému čtenáři poznání egyptských mystérií co nejvíce ulehčilo, vznikl tento obrázkový průvodce. Ukazuje krásu některých skutečně unikátních papyrů, jejichž barva měla také svůj symbolický význam, a pro pochopení úplného textu Egyptské knihy mrtvých přináší kompletní rekonstrukci jádra tohoto zásadního díla světové duchovní literatury. Ve svých komentářích se také snaží odpovědět na některé otázky, například jak Egypťané nahlíželi na reinkarnaci, jaká byla jejich znalost hadích sil nebo proč vůbec mumifikovali.


zpět