ÚVOD K BYLINKOVÝM KOUZLŮM


Při bylinné magii se řídíte lunárním cyklem stejně jako při jiné magické práci a využíváte různých korespondencí ke zdaru vaší práce.

Při jednoduchém rituálu stačí zvolat posvátnými směry a byliny zahrabat do země, vhodit do vody, vyhodit do vzduchu nebo spálit. Pak už jen poděkujte a vězte že vaše kouzlo začalo působit.

To však není jediné magické použití bylin. Někdy je dobré nosit bylinu u sebe, jindy udělat magický váček síly, váčky na ochranu, inspiraci, posílení duševních sil, dávají se pod postel, pod polštář, zavěšují se do oken, dveří, pod střechu, usušené a rozemnuté se sypou do rohů místností, pozemků, vážou se pytlíčky pro očistu, které se vkládají vyluhovat do koupelí. Byliny se používají jako součást vykuřovacích směsí k různým účelům. Snítky bylin lze nechat zavadnout a pak pevně svázat do „otýpky“ či splést do „copánku“ , který se po usušení používá na vykuřování, nebo lze tenké větvičky na jednom konci svázat a tak vyrobit košťátko na vymetání negativní energie…….

Květiny lze užít i na vytvoření magického kruhu, ten může být tvarovaný z roztroušených květin zasvěcených Bohyni a Bohu. Nebo podle světových stran. Nebo podle svátku, který slavíte.
Čerstvé květiny mohou být výzdobou oltáře, jestli nejsou dostupné, můžeme je nahradit stále zelenými rostlinami nebo rostlinami v květináčích.
Pokud pracujete především doma, magické rostliny rostoucí venku v nádobách můžete umístit doma kolem kruhu nebo na oltář během obřadu, a po práci je opět vynesete ven. Dejte jim energii a lásku, a oni vám pomohou ve vašich magických obřadech.


Zpět